Stal, dzięki swojej plastyczności, znalazła zastosowanie w szerokim zakresie branż. Jej wytwory wykorzystywane są do tworzenia karoserii pojazdów, elementów mechanicznych maszyn, a nawet w przemyśle spożywczym. Jedną z form stali, powszechnie stosowanej zwłaszcza w przemyśle budowlanym są płaskowniki stalowe. Są one niczym innym, jak ciętym ze zwoju stali prętem, którego przekrój ma kształt prostokąta. Poniżej skupiamy się na zastosowaniu płaskowników oraz ich poszczególnych właściwościach.
Cechy płaskowników stalowych
Dzięki swojej twardości stal zastosowana w płaskownikach stalowych zapobiega odkształceniom. Ich pierwotne właściwości są więc zachowywane przez bardzo długi czas. Duża trwałość i wytrzymałość doceniane są zwłaszcza przy projektowaniu balustrad, bram, czy słupków. Stal charakteryzuje się również wysoką odpornością, niezwykle cenioną przy tego typu konstrukcjach. Szerokość płaskowników w ich standardowej formie zaczyna się już od kilku milimetrów. Często produkty te tworzone są przez producentów również indywidualnie, według zaleceń klienta.
Ogrodzenia pod kontrolą
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, płaskowniki stalowe doceniane są zwłaszcza w przemyśle budowlanym, gdzie tworzy się z nich ogrodzenia, poręcze, czy słupki. W zależności od potrzeb produkt może zostać stworzony z blachy, być ciągniony, czy walcowany. W każdym z przypadków gładka stal jest niezwykle odporna na uszkodzenia, nie zmieniając swoich właściwości pod wpływem wody, czy zmian temperatury, charakterystycznych dla naszego klimatu.
Zawsze dobrze znać podstawy .
Właśnie szukam miejsca do ich kupienia.